Korekta a redakcja – czym się różnią?

Czym się różni korekta od redakcji?Czym różni się korekta od redakcji?” – to pytanie słyszymy bardzo często. Zadają je zwykle nasi Klienci przed podjęciem współpracy z nami. Spróbujemy rzucić nieco światła na tę kwestię, zwłaszcza że w powszechnym użyciu terminy te zazwyczaj są stosowane wymiennie, a słowniki nie za dobrze je wyjaśniają. Zaczniemy od tradycyjnych definicji, skrytykujemy je trochę i przedstawimy bardziej odpowiednie, a potem omówimy zagadnienie praktycznego rozróżnienia prac redaktorskich od korektorskich w procesie wydawniczym.

Czytaj dalej…

Ile kosztuje wydanie książki?

Ile kosztuje wydanie książki?W naszym pierwszym wpisie na blogu poruszyliśmy temat, jak wydać książkę. Naturalnie nasuwa się teraz pytanie o koszt takiego przedsięwzięcia. Ile kosztuje wydanie książki?

Najprostsza odpowiedź brzmi: to zależy. Zależy od tego, jaka jest objętość publikacji, jaka jest jej zawartość, w jakim nakładzie ma być wydana, w jaki sposób ma zostać wydrukowana itd. Dla potrzeb niniejszego artykułu wybraliśmy do analizy trzy dość typowe przypadki spośród tych, z jakimi najczęściej spotykamy się w naszym wydawnictwie.

Czytaj dalej…

Jak wydać książkę?

Jak wydać książkę?Czy wiesz, jak wydać książkę? Piszesz powieści, opowiadania, felietony, wiersze? Przetłumaczyłeś interesującą książkę i chcesz ją wydać? Robisz w życiu coś ciekawego, o czym chciałbyś przy pomocy książki opowiedzieć innym? Jesteś blogerem i chciałbyś swój blog opublikować w formie drukowanej lub jako e-book? W dzisiejszych czasach wydanie książki lub e-booka nie jest skomplikowane (nie jest też drogie, ale o tym będzie w następnym wpisie na naszym blogu wydawniczym). Zatem, jak wydać książkę?

Czytaj dalej…